به موسسه خیریه نسیم مهربانی گیلان خوش امدید
دوست گرامی انسان تنها پای به دنیای ناشناخته گذاشت ، هر کدام از سویی رنج که امد ، انسان ها به هم نزدیک شدند. با هم خندیدن و با هم گریستن را در غارهای تاریک تجربه نمودند و دست در دست هم ، خانه های چوبی بر فراز درختان تنومند بنا نهادند. دلی که می شکست ، انسان نخستین ، بی وازه ای کلام ، می کوشید آلام هم نوع را درچاهدان نگاهش فروکشد. اما امروز من و تو ، می توانیم دردها را با هزاران رنگ به اشتراک گذاریم . انبوه غم که امروز بر چهره هم نوعانمان غبار تنهایی کشیده است، ما را برآن داشت تا بر آن شویم ، چنان نسیمی بوزد که از روزنه نگاه غبارآلود کودکان و مادران سرزمین مان وارد شویم و لبخند را بر بال قاصدک ها بنشانیم و به کلبه های متروکشان هدیه دهیم . بر این باوریم که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمی شود پس همراه شو عزیز  

زمستان سرد سال 1396 پس از زلزله کرمانشاه اتفاقاتی افتاد که دورهم جمع شدیم برای کمک به لزلزه زدگان و جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی اطرافیانمان.
ابتدا فقط 7 نفر بودیم و با یک گروه تلگرامی کوچک شروع کردیم ، آرزو های بزرگی داشتیم و اهدافی در ابتدای امر که دست نیافتنی می نمود، اما ایمان داشتیم به قلب مهربان هموطنانمان.
تب و تاب زلزله که خوابید پروژه ای جدید شروع شد. می خواستیم خونه بسازیم دز یکی از روستا های اطراف سنگر ، با دست خالی و 9 نفر عضو یک گروه تلگرامی قرار بود بعضی از کار رو ما جلو ببریم و باقی رو کمیته امداد کمک کنه ، با دست خالی شروع کردیم و به قول معروف :
یا علی گفتیم و عشق آغاز شد
گروه کمی بزرگ شد ، با 30نفر عضو که ماهانه حساب گروه رو شارژ می کردند. ابتدای خرداد خانه روستایی اطراف سنگر آماده شد و گروه ما کاملا به تعهدات خود عمل کرد. برامون باورکردنی نبود.
تازه دو مرحله سبد کالا دادیم و تعدای از خانواده ها هم از گروه ما مستمری ماهانه گرفتند.
کم کم کار رو گسترش دادیم و عضو گرفتیم. تا اینکه تعداد اعضای گروه به 70 نفر رسید.
ابتدای خرداد 1397 به فکر ثبت موسسه افتادیم و از طریق بهزیستی شهرستان رشت اقدام کردیم ، فرایند ثبت موسسه کمی طولانی شد اما در نهایت موسسه نسیم مهربانی گیلان به ثبت رسید

در تاریخ 1397/10/27 موسسه " خیریه نسیم مهربانی گیلان " به شماره 1513 با شناسه ملی 14008088878 در اداره ثبت شرکهای شهرستان رشت ، ثبت شد.